Kampanyalı Yurt Dışı Turları

Kampanyalı Yurt Dışı Turları
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Eskiden çok uzak ve pahalı olan yurtdışı turları, günümüzde nereyse yurt içi tatillerinden daha ucuza mal olmaktadır. Alternatiflerin artması, uçak biletlerinin ucuzlaması, acenteler ve oteller arası uygun fiyat politikasını oluşturacak kontratların yapılması bu turların ucuzlamasını sağlayan etkenlerdir. Birçok turizm acentesi popüler olan ve talep olan yabancı ülke ve şehirleri, hazırladığı paket turlar aracılığı ile görme şansı doğurmaktadır. Farklı ülke ve şehirlerin tarihi yapılarını ve kültürel zenginliklerini görmek, merak edilen o şehri yaşamak, insanlarını tanımak ayrı bir keyif vermektedir meraklılarına. Talep görülen şehirlerden, Dubai, Batum, Paris, Roma, Amsterdam, İtalya, Balkanlar, Barselona, Orta Avrupa, Londra klasik turlardan bazılarıdır.

Yurt dışı turlarına,  katılmayı düşünüyorsanız öncelikle tur operatörüne karar vermeniz gerekmektedir. Tur operatörleri hem maliyet açısından hem de seyahat güvencesi açısından bu konu önemli bir unsurdur. Turla ilgili ayrıntıları tek tek yapmaya veya almaya kalkmanız durumunda hem vakit kaybedeceksiniz hem de maliyeti çok daha yüksek olacaktır. Tur operatörlerinin seyahatlerde fazla kişi üzerinden işlem yapması uçak, otobüs, gemi gibi ulaşım araçlarının da maliyetini otomatikman düşürmektedir. Ayrıca gidilecek yabancı ülkede konaklama yapılacak otellerle yapılan sözleşmeler ya da aracı tur operatörlerinin sağladığı uygun fiyat politikaları turların maliyetini indirmekte, bu durumda tatilcilere uygun fiyat olarak yansımaktadır. Aksilik yaşanması durumunda ise tur operatörleri aracılığı ile sorunlar kısa sürede çözümlenmekte, tatilciler mağdur edilmeyerek, hakları aranmaktadır. Yetkili satış acenteleri içinde yer alan seyahat danışmanlığı hizmeti bu konularda yardımcı olduğu gibi, tatilinizi en uygun ve keyif verecek şekilde netleştirmenize yardımcı olacaktır.

Konaklama, turlar, ziyaret edilecek şehirler, paket programlar, konaklama tipleri her zaman bu tip konular tatilcilerin kafasını karıştırmakta, hatasız seçim yapmak konusunda zorlanmaya neden olmaktadır. Bu sıkıntıyı yaşamadan keyfini daha hazırlık aşamasında yaşamak adına, acentelerde çalışan seyahat danışmanlarından yardım alınmaktadır. Acenteler konusunda da; hangi grup acente belgesi olduğuna dikkat edilmelidir. Gerektiğinde bu belgenin ibraz edilmesi istenmelidir. Tur operatörleri bünyesinde yer alan tur rehberlerinin de konusuna ne kadar hakim olduğu anlaşılmalı, ona göre yola çıkılmalıdır. Tur operatörleri ya da seyahat danışmanları, sadece tur satılırken ya da değişik yönlendirmeler yapılırken iş başında olmamalılar, Yurt dışı turları seyahat dönüşü de tatilcilerle irtibat halinde olunmalı ve sorun yaşanıp yaşanmadığı araştırılmalıdır. Tüketicinin yanında olunduğu karşı tarafa hissettirilmeli, müşteri odaklı çalışıldığı gösterilmelidir.

Yurt dışı turları esnasında da paket programlar ayrıntılı olarak incelenmeli, seyahat danışmanından yeterli ve kapsamlı bilgiler alınmalı, ödenen fiyata nelerin dahil olduğu, nelerin olmadığı iyice öğrenilmeli, ulaşım imkanlarının neler olduğu, en kısa ve rahat yolculuğun ne şekilde yapılacağı ayrıntılı olarak öğrenilmelidir. Bu tarz seyahatler de konusunda uzman, özel günler dışında da turlar düzenleyen, sürekliliği olan tur operatörleri seçilmelidir. Bu şekilde riski en aza indirerek, tatilinizin hayal ettiğiniz şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz. Markanın güvenirliği ve hizmet kalitesi önemli bir konudur. Teknoloji sayesinde artık internet aracılığı ile hem gidilecek yerler hakkında ayrıntılı bilgiler alınmakta hem de tur operatörler ya da oteller hakkında çıkan şikayetler var ise önceden inceleme şansına sahip olunmaktadır. Tur operatörleri aracılığı ile çıkılan seyahatlerde vize sorunu da yaşanmamakta, acente çalışanları bu sevimsiz prosedür konularını halletmektedir. Bir çok kişi saatlerce konsolosluk önünde bekleyip, vize almak için uğraşmak istemediğinden dolayı, yurt dışına çıkmayı istememektedir. Turizm Bakanlığına bağlı seyahat acenteleri her ayrıntıyı düşünerek, tatilcilerin işini kolaylaştırmakta, müşteri memnuniyetini bu sayede ikiye katlamaktadır. Size sadece tatilin keyfini sürmeyi bırakmaktadır. Yurt dışı turlar hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için http://www.gezinomi.com/turlar/ adresine girerek ya da 444 73 73 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. (1591)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir